Portal dolinaeko.pl zwycięzcą konkursu!

Zaprojektowany i wykonany przez naszą firmę portal dolinaeko.pl został zwycięzcą konkursu "Pokaż swoją stronę".

W konkursie oceniane były serwisy i portale internetowe beneficjentów Programu Rozwój Polski Wschodniej. Zgłoszonych zostało 30 serwisów i portali.
Kapituła Konkursu dokonała ocen w kategoriach: cel, użyteczność, zawartość, estetyka oraz oznakowanie strony. Jak poinformowano na Portalu Funduszy Europejskich Rozwój Polski Wschodniej "Analizowana była zawartość informacyjna stron, ale również czytelność i łatwość nawigacji. Podczas oceny brano pod uwagę to, czy internauta jest w stanie uzyskać z serwisu wszystkie niezbędne dla niego informacje. Znaczenie miała również przejrzystość i schludność strony. Wygląd graficzny, multimedialność i szybkość ładowania serwisu była także przedmiotem oceny."

Portal dolinaeko.pl to wyposażony w dwie wersje językowe serwis internetowy klastra Dolina Ekologicznej Żywności, zrzeszającego podmioty działające na rzecz promowania i rozwoju żywności ekologicznej. Serwis został zbudowany w oparciu o dedykowany system zarządzania treścią CMS posiadający dużą ilość modułów interaktywnych. Jednym z nich jest geoportal funkcjonujący na bazie map satelitarnych, wzbogaconych o warstwy zawierające informacje o wskaźniku waloryzacji rolniczej, obszarach Natura 2000 i innych parametrach istotnych z punktu widzenia upraw ekologicznych. W bazie wiedzy udostępniono przydatne publikacje, akty prawne i poradniki. Nadchodzące wydarzenia są zebrane w kalendarium. W serwisie funkcjonuje forum dyskusyjne dla członków klastra.

Portal został zrealizowany przez Emart Synergia Sp. z o.o. w wyniku wyłonienia naszej firmy jako wykonawcy w drodze przetargu nieograniczonego.

Jest nam niezmiernie miło, że Kapituła Konkursu doceniła wykonany przez naszą firmę serwis.

źródło: www.polskawschodnia.gov.pl