Pozycjonowanie

 
pozycjonowanie stron


Czym jest pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach? Pozycjonowanie polega na podnoszeniu wartości strony w rankingu i prowadzi do poprawienia pozycji w wynikach wyszukiwania. Dzięki wyświetlaniu się na najlepszych miejscach serwis WWW jest dobrze widoczny i, co bezpośrednio z tego wynika, często odwiedzany. Niemal 80 % użytkowników wyszukiwarek klika linki na pierwszych trzech pozycjach, więc znalezienie się tam zapewnia znaczący wzrost zainteresowania i liczby klientów.

Przed rozpoczęciem pozycjonowania należy wykonać optymalizację serwisu internetowego pod kątem wyszukiwarek, tzw. SEO, czyli Search Engine Optimisation. Ułatwia ona robotom wyszukiwarek czytanie serwisu, poprawne indeksowanie stron oraz przypisanie znaczenia słowom znajdującym się w treści. Niektóre strony, zwłaszcza te poświęcone mało konkurencyjnym tematom, pojawią się na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania od razu po wykonaniu początkowej optymalizacji.

Proponujemy wykonywanie okresowej optymalizacji, szczególnie jeśli serwis www jest często aktualizowany. Pozwoli to zachować dobrą czytelność dla wyszukiwarek i dobre indeksowanie wszystkich treści. W przypadku stałej opieki SEO konsultujemy i doradzamy w sprawach odpowiedniego prezentowania zawartości serwisu. 

W przypadku popularnych tematów po wykonaniu optymalizacji przystępujemy do właściwego pozycjonowania, czyli popularyzowania strony WWW w Internecie. Efekty pozycjonowania są w dużej mierze zależne od sposobu wykonania tych prac, więc bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich wykonanie. Opłaty za pozycjonowanie pobieramy dopiero po zrealizowaniu założonych celów, czyli osiągnieciu najlepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.

W trakcie pozycjonowania serwisu WWW stale monitorujemy wyniki i prezentujemy je w formie comiesięcznych raportów. Trzymamy rękę na pulsie i w razie pogorszenia się pozycji, na przykład wskutek działań konkurencji, reagujemy intensyfikując prace, aby odzyskać najlepsze miejsca.

Dzięki pozycjonowaniu Państwa serwis internetowy pojawi się na najlepszych miejscach w wynikach wyszukiwania stron, w wyszukiwarce grafiki oraz na mapach Google (przykład znajduje się na grafice poniżej).

Wyniki wyszukiwania na mapach Google

Pozycjonujemy stosując dobre praktyki SEO, czyli działania white hat. Nie używamy nieuczciwych sztuczek, dzięki czemu nie ryzykujemy usunięcia stron z indeksu.

Pozycjonowanie jest procesem długotrwałym. Pierwsze efekty są widoczne po pewnym czasie, jednak utrzymują się dość długo. Jest to jedna z różnic pomiędzy pozycjonowaniem, a linkami sponsorowanymi.